• Zubné ošetrenie v celkovej anestézii pre pacientov s mentálnym postihnutím

Tešíme sa tejto správe z Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica

NOVINKA 🆕: ZUBNÉ OŠETRENIE V CELKOVEJ ANESTÉZII PRE PACIENTOV S MENTÁLNYM POSTIHNUTÍM 🦷😴

Pre dospelých pacientov s mentálnym postihnutím začíname od apríla poskytovať veľmi žiadané ošetrenie chrupu v celkovej anestézii🦷😴.

👉Na Klinike maxilofaciálnej chirurgie SZU tak rozširujeme spektrum našich výkonov pre ďalšiu skupinu pacientov.

Sme radi 💙, že môžeme pacientom so špeciálnymi potrebami zabezpečiť zdravotné ošetrenie, ktoré v Banskobystrickom kraji dlhodobo chýbalo 👌. Rodičia alebo opatrovníci boli odkázaní na neľahké cestovanie a hľadanie dostupných možností pre svojich blízkych.

📧Kontakt na objednanie: dsonkolova@nspbb.sk

Pacientom je toto ošetrenie hradené z verejného zdravotného poistenia ✅.

A my dodávame, že máme radosť, že rozširuje ponuka zubného ošetrenia v celkovej anestézii v Banskej Bystrici. Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike od roku 2019 vyzývalo MZ SR k riešeniu situácie pacientov, ktorí museli čakať na zubné ošetrenie v anestézii niekedy aj niekoľko mesiacov. Spolu  s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím a pani Hanákovou sme opakovane upozorňovali na problém  a rokovali  o riešeniach. Po 5 rokoch sa tešíme prvej lastovičke a čakáme na ďalšie rozšírenie v Košiciach a Bratislave. Do budúcnosti by sme boli radi, ak by sa zvýšila dostupnosť takéhoto ošetrenia vo všetkých samosprávnych krajoch.

Pekný deň.

PhDr. Iveta Mišová

riaditeľka Republikovej centrály

part1Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR,

občianske združenie, r.s.p.
              Alstrova 153

831  06 Bratislava
              Tel./fax: 02/6381 4968, 0905 709 557

Sledujte a lajkujte nás:

cid:part5.03030805.09080605@zpmpvsr.sk   cid:part7.01070206.04060706@zpmpvsr.sk   cid:part9.08040509.00080409@zpmpvsr.sk  cid:part11.09000707.09050607@zpmpvsr.sk

• 2% dane

• Milí rodičia a priatelia školy,

aj tento rok môžete darovať 2% (3%) z vašich daní na rôzne účely. Ak sa rozhodnete pre nás, podporíte skvalitnenie výchovno-vzdelávacej a záujmovej činnosti vašich deti.

Darovanie 2% (3%) z dane  v roku 2024 budete mať možnosť  poukázať na OZ Usmej sa na mňa, s ktorým dlhoročne spolupracujeme a podporujú nás v našich aktivitách.

• Ako postupovať?
              1. Do 15.februára 2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
              2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane.
              3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
              4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
              5. Vyplnené tlačivo prosím odovzdajte triednym učiteľom do 25.3.2024 a škola zabezpečí, aby tlačivo bolo odovzdané na daňový úrad.

2% - vyhlasenie.pdf