• MAREC MESIAC KNÍH

Prečo je na svete toľko rôznych kníh?

Všetci ľudia nie sú rovnakí. Máme rôzne záujmy, vkus , premýšľame o rôznych veciach, a preto je na svete mnoho kníh všelijakých žánrov. Keď máme chuť, môžeme si prečítať román alebo zbierku poézie, keď  sa chceme dozvedieť niečo nové, siahneme po učebnici alebo odbornej knihe, na dovolenku si pribalíme cestovného sprievodcu.

Robia sa knihy iba z papiera?

Väčšinou áno, ale nie vždy. Malé deti majú knihy z látky, aby si ich mohli strčiť do úst, alebo z kartónu, aby ich mohli ohmatávať, ale pri tom ich neroztrhali. Knihy sa dokonca vyrábajú aj z umelej hmoty, aby si ich deti mohli prezerať vo vani.

Písalo sa vždy len na papier?

Papier vynašli Číňania pred viac než 2000 rokmi. Predtým sa písalo na kameň, drevo, tehly, pergamen, vyrobený zo zvieracích koží. Egypťania písali na papyrus – materiál, podobajúci sa na papier, ktorý sa vyrábal zo stoniek vodnej rastliny, šachora. Zo slova papyrus vzniklo slovo papier.

Knižná výzva pre Vás

1. Vyberte si svoju obľúbenú knihu a predstavte ju ( na výkres, vo worde, forma je len na Vás).

2. Zahrajte sa na autorov a vymyslite a napíšte svoj vymyslený alebo obľúbený príbeh, ktorý môžete zilustrovať vlastnými kresbami. Nezabudnite na názov!
        3. Nakreslite svojho obľúbeného knižného hrdinu a pár vetami napíšte prečo ste si vybrali práve jeho.

Vaše práce môžete odfotiť, poslať a pochváliť sa s nimi na mail p. uč. Bečkovej spojenaskola.aktivity@gmail.com v priebehu mesiaca marec. Niektoré, samozrejme s Vašim súhlasom, uverejníme aj na stránke školy