• Materská škola pre deti s autizmom

OZNÁMENIE

Vážení rodičia a zákonní zástupcovia detí,

oznamujeme Vám,

že dňa  22. apríla 2024 so súhlasom RÚŠS v Košiciach

bude prevádzka materskej školy

dočasne PRERUŠENÁ z dôvodu slávnostnej pedagogickej rady

pri príležitosti osláv Dňa učiteľov !

Vedenie školy a kolektív zamestnancov materskej školy Vám ďakuje

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Materská škola pre deti s autizmom

je  organizačnou zložkou Spojenej školy, Vojenská 13, Košice.

Do  siete škôl a školských zariadení SR  bola zaradená od 1.09.2015.

Prvý rok fungovala v priestoroch elokovaného pracoviska na Charkovskej 1 v Košiciach.

V školskom roku 2016/2017 bola prevádzka materskej školy dočasne prerušená. V tomto období sme sa úspešne zapojili do výzvy MŠVVaŠ SR  „Rozšírenie kapacít materských škôl“. Vďaka zapojeniu sa do tejto  výzvy sme získali finančné prostriedky na výstavbu modulovej MŠ pre deti s autizmom.

Nový školský rok 2017/2018 sme už začali v novej účelovej budove materskej školy.

V materská škola má dve podlažia: prízemie a prvé poschodie. Na prízemí sú dve triedy, šatne detí, sociálne zariadenia, výdajná školská jedáleň zložená z výdajnej kuchyne a jedálne, sklady. Na prvom poschodí sú ďalšie dve triedy, šatne detí a šatne zamestnancov, bezpodnetová miestnosť, zborovňa, kancelária, relaxačná miestnosť, sociálne zariadenia.

Materská škola nemá vlastnú kuchyňu, má len výdajnú školskú jedáleň. Stravu škola zabezpečuje dovozom stravy z jedálne pri MŠ Zádielska 1, Košice.

V areáli školy materská škola má vyhradené priestory na pobyt vonku s preliezkami, hojdačkami a pieskoviskom.

Výchova a vzdelávanie v materskej škole sa uskutočňuje podľa školského vzdelávacieho programu pre deti s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi vývinovými poruchami pre predprimárne vzdelávanie. Materská škola z hľadiska organizácie výchovy a vzdelávania podľa záujmu a potrieb rodičov, poskytuje poldennú výchovu a vzdelávanie alebo celodennú výchovu a vzdelávanie.

Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie. Pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí.

Virtuálna prehliadka materskej školy pre deti s autizmom