• Čerstvé hlavičky

• Vážení rodičia,

naša škola sa zapojila do projektu Čerstvé hlavičky.

Nedostatočná konzumácia ovocia a zeleniny je dlhodobo pozorovaným javom a my veríme, že s našou podporou a vašim odhodlaním a vedením, môžeme prispieť k zlepšeniu.

Od 25.4. začína na webstránke www.cerstvehlavicky.sk hlasovanie verejnosti, ktoré potrvá do 29.5.2024. Každý kto chce hlasovať sa musí pri prvom raze na webstránke zaregistrovať. Následne sa bude už len prihlasovať (obdobne ako keď sa prihlasujete na Facebook a iné sociálne siete).

Hlasovať je možné každý deň 1x za našu školu : Spojená škola – Základná škola pre žiakov s autizmom

Hlasovať je možné každý deň 1x aj za našu škôlku :Materská škola pre deti s autizmom, Vojenská 13, Košice

Držíme si palce, aby práve naša škola vyhrala aj vďaka Vášmu hlasovaniu a tak sme získali od septembra 1x týždenne čerstvé ovocie a zeleninu pre našu školu

• Oznámenie

• OZNÁMENIE

Vážení rodičia a zákonní zástupcovia detí,

oznamujeme Vám,

že dňa  22. apríla 2024 so súhlasom RÚŠS v Košiciach

bude prevádzka materskej školy

dočasne PRERUŠENÁ z dôvodu slávnostnej pedagogickej rady

pri príležitosti osláv Dňa učiteľov !

Vedenie školy a kolektív zamestnancov materskej školy Vám ďakuje

• POĎAKOVANIE

Touto cestou chcem vyjadriť poďakovanie

všetkým rodičom a zákonným zástupcom detí a žiakov, ktorí sa zúčastnili

na odbornom seminári, dňa 25.marca 2024.

Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí aktívne vystúpili so svojím príspevkom: Mgr. Blanka Žiaková (školská psychologička), Michaela Vlasáková, Tatiana Iglaiová a Tatyana Demirskaya (Platforma rodín), Mgr. Andrea Daňková (CPP), Mgr. Gabriela Matiová (centrum WINMED).

Odborný seminár so zameraním na osobnosť rodiča,

na ktorom sa zúčastnilo 35 zákonných zástupcov detí a 2 hostia,  organizovala škola v spolupráci so zástupcami:

- OZ PLATFORMA  RODÍN detí   so zdravotným znevýhodnením, konkrétne pani Michaela Vlasáková, Tatiana Iglaiová a Tatyana Demirskaya, ktoré spoločne predstavili zaujímavú činnosť občianskeho združenia s celoslovenskou pôsobnosťou a podelili sa s cennými radami pre rodičov detí so zdravotným znevýhodnením. https://www.platformarodin.sk/

- Centra poradenstva a prevencie, elokovaného pracoviska 2, CPP Opatovská cesta 101, Košice. Pani Mgr. Andrea Daňková predstavila rodičom preventívno-korekčný program pre deti s poruchami pozornosti „Ako dospieť hrou k disciplíne“ nakoľko škola v budúcom školskom roku by chcela tento program realizovať s vybranými žiakmi našej školy za aktívnej účasti prihlásených rodičov. Prosíme Vás, milí rodičia, ktorých  naša ponuka zaujala, svoj záujem o zaradenie do preventívno-korekčného programu pre deti  nahláste triednym učiteľkám.

- centra WINMED, ktoré ukázalo rodičom, že cesta k duševnému zdraviu vedie cez zdravé telo bez bolesti. Mgr. Matiová predstavila všetky druhy fyzioterapií, ktoré vedia rodičia využiť nielen pre seba, ale aj pre svoje deti súčasne. Prosíme rodičov, ktorí by mali záujem o platený krúžok fyzioterapie pre svoje dieťa v budúcom školskom roku v priestoroch školy, aby dali spätnú väzbu triednym učiteľkám svojich detí do 12. apríla 2024.

Pevne verím, že účasť na seminári bola pre Vás obohacujúca